E rëndë, po rregullonte kabinën elektrike, rrëzohet dhe humb jetën elektricisti në Rrogozhinë

E rëndë, po rregullonte kabinën elektrike, rrëzohet dhe humb jetën elektricisti në Rrogozhinë

Foto ilustruese

Pasditen e ditës së sotme, elektricisti 62-vjeçari Sadi Qehajaji është rrëzuar nga lartësia teksa po rregullonte një kabinë elektrike dhe për pasojë ka humbur jetën.

Ngjarja e trishtë është shënuar në rreth orës 16:15, në fshatin Gosë, Rrogozhinë, nga ku edhe është transportuar menjëherë në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore, por fatkeqësisht nuk i mbijetoi plagës së rëndë që kishte marrë në kokë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

22-vjeçari humbi jetën nga moti i keq, Zhupa: Ishte i pari në fushatën e PD, iku deri sa numëroi votën e fundit! Do të mbaj mend gjithmonë të qeshur