E shoqëruar nga dy qentë e saj, Greta Thunberg bën urimin special për Krishtlindje (FOTO)

“Pushime të mbara! Kujtohuni që të kujdeseni për veten, për njëri tjetrin dhe për planetin e bukur në të cilin jetojmë”, kështu është shprehur aktivistja Greta Thunberg në një mesazhi urimi për festën e Krishtlindjes.

Përmes një foto të publikuar në rrjetet sociale, e veshur me një bluzë të kuqe dhe një kapele babagjyshi në kokë për të përcjell pikërisht atmosferën festive të Krishtlindjes, Thunberg jep mesazhin e urimit për të gjithë ndjekësit saj, e shoqëruar nga dy qenë.

Aktivistja suedeze Greta Thunberg është e njohur si mbrojtëse e çështjeve mjedisore. Përreth 2 vite  fushatat e saj kundër ndryshimeve klimaterike kanë fituar njohje ndërkombëtare.

B.K./G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Të dielën zgjedhjet, cila prej partive politike bëri fushatë më të mirë dhe bindëse?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

U filmua duke blerë vota, kandidati për deputet i LSI-së nuk pranon të dëshmojë për rastin, shpallet në kërkim policor! SPAK nis hetimet