Ekzekutoi çiftin shqiptar dhe dy fëmijët e tyre për qiranë e papaguar, 61 vjeçari grek dënohet me 4 burgime të përjetshme

Ekzekutoi çiftin shqiptar dhe dy fëmijët e tyre për qiranë e papaguar, 61 vjeçari grek dënohet me 4 burgime të përjetshme

Çifti i shqiptarëve dhe 2 fëmijët e tyre

Gjykata e Patrës në Greqi ka dënuar me 4 burgime të përjetshme 61 vjeçarin që ekzekutoi 4 anëtarët e familjes shqiptare në mars të vitit të kaluar. Ndaj tij është caktuar dënimi i përjetshëm duke e shumëzuar për 4 vrasjet e bëra së bashku që tronditën Patrën në Greqi, ku u vranë djemtë e mitur 1 dhe 2 vjeç si dhe prindërit e tyre.

Ngjarja e rëndë që ndodhi në  3 mars të vitit 2022 kishte si shkak 2 qira të papaguara. Por në të gjithë Greqinë akoma dhe sot shumë banorë deklarojnë që shtëpia ku djali i madh i familjes gjeti trupat pa jetë të prindërve dhe vëllezërve të mitur nuk banohet nga askush, por edhe shumica e tyre nuk munden akoma të kalojnë as nga rrugica ku ndodhet.

Dënimi maksimal dhe tepër i rreptë për grekun 61 vjeçar përmban dhe 21 muaj për armëmbajtje pa leje dhe 900 euro gjobë.

Vrasja e katërfishtë tronditi opinionin publik në Greqi. Trupat pa jetë të Armando dhe Maria Klocit u gjetën në depon e shtëpisë. Djali 2 vjeç mbi batanije në dysheme, kurse djali më i vogël u gjet i vdekur nga vëllai i madh i tij 12 vjç i cili erdhi më pas në shtëpi me një shokun e tij. Ishte fëmija i parë, nga martesa e mëparshme e 28 vjeçares, i cili mbeti i gjallë nga kjo tragjedi e pabesueshme dhe jeton tashmë me të atin e tij.

Para se të kryente vrasjet, ekzekutori kishte ndërprerë energjinë elektrike. Pasi kreu krimin e rëndë ai tentoi të zhdukte kufomat e viktimave dhe t’i ngarkonte në karrocerinë e makinës për t’i transportuar por u largua në momentin që kuptoi se djali tjetër kishte zbuluar gjithçka.

Policia e arrestoi disa orë më vonë, ndërsa 61 vjeçari e pranoi krimin me justifikimin se i kishte kryer vrasjet makabër pasi familja shqiptare nuk i kishte paguar qiranë për 2 muajt e fundit.

1686327298_greqi.JPG

Arrestimi i Sakis Varvaresos

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Grek afrika: 10/06/2023 14:37

  Giak egjyptiani

  Përgjigju
 • Shqiptari: 10/06/2023 11:58

  Po pse o maskarai i mutit i vrave s tu dhimbsen femijet grek muti!

  Përgjigju
 • Alb: 10/06/2023 00:16

  Kur nuk te man shpija jote mire e kena. Jena ba hamajte e botes

  Përgjigju
  • Mimoza Ipeku BERGAMI: 11/06/2023 18:16

   Çer flet kot mi pash zotin… pse në shtëpinë tënde Shqipërinë e kokën të sigurt hë? Sa vrasje po bëhen dhe atje për hiç gjë apo s’ja ke idenë e realitetit ti ? Bota është plot me emigrantë por kjo nuk do të thotë që nëse vritesh në vend të huaj e ke jetën më të sigurt në atdheun tënd… gjynah të shkretën , oh zot çfarë makabre ????????….

 • Rracqiret: 09/06/2023 19:46

  Keto jane greket e “civilizuar” rrac mbeturinash iranjane

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Tetori Rozë, Armanda Begaj: Moment për reflektim, bashkë edhe në këtë sfidë të jetës

Tetori Rozë, Armanda Begaj: Moment për reflektim, bashkë edhe në këtë sfidë të jetës