Elbasan, kapet 20-vjeçari me 13 klandestinë në makinë

Një 20-vjeçar nga Elbasani, u arrestua nga policia në fshatin Mengël, ku u kap në kushtet e flagrancës me 13 emigrantë të paligjshëm. Sipas bluve të Elbasanit, i riu i kishte transportuar emigrantët nga Korça, kundrejt pagesave, ndërsa destinacion final i tyre janë vendet e BE-së.

20-vjeçari me inicialet F.K në momentin e ndërhyrjes së Policisë nuk i është bindur urdhrit për të ndaluar dhe në tentativë për t’u larguar ka braktisur makinën por është kapur më tej nga shërbimet e Policisë

G.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?

Komento

Komente

  • Po sikur: 10/10/2020 14:26

    Të ndihmosh nuk është krim. Po sikur ky 20 vjecari të mos ketë marrë lekë? I bie që ti ketë ndihmuar udhëtarët. Krim është të detyrosh të tjerët të ikin nga shtëpia tyre. Opinioni im ky, ndoshta ja kam fut kot.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Mbërrijnë mbi 67 mijë doza të vaksinës Pfizer, Rama: Vijojmë çdo ditë pa u ndalur me vaksinimin masiv në të gjithë vendin