Eliminimi në play-off, largohet trajneri në Kategorinë e Parë

Eliminimi në play-off, largohet trajneri në Kategorinë e Parë

Veljko Dovedan

Veljko Dovedan nuk është më trajneri i Apolonisë në Kategorinë e Parë. Serbi 64-vjeçar ka vendosur mos vijojë më me fierakët, kjo pasi nuk arriti objektivin për të ngjitur ekipin në Superligë. Në një sezon me ulje-ngrije, Apolonia barazoi në play-off me Flamurtarin 1-1, me vlonjatët që kaluan më tej pasi u renditën më sipër në renditjen e Kategorisë së Parë.

Fill pas ndeshjes së djeshme, Dovedan tregoi se do fliste me presidentin e ekipit për të ardhmen. Tanimë duket se ish-trajneri i Bylis ka mbyllur një tjetër aventurë në Shqipëri. Në 17 ndeshje që e drejtoi Apoloninë këtë sezon, Dovedan siguroi 8 fitore, 5 barazime dhe 4 humbje, për një mesatare 1.71 pikë për ndeshje.

Për sezonin që vjen presidenca fierake duket se do kërkojë trajner të ri, me objektivin që do jetë sërish i njëjtë, ngjitja në Superligë.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar