Emocione dhe lot/ Intervistohet nga e bija, Diola Dosti përballë pyetjeve pikante të vajzës 14 vjeçare

Të ftuara në emisionin “Rreze Dielli” në Report Tv nutricionistja e njohur Diola Dosti dhe vajza e saj 14-vjeçare Bleza Baftiu, në një intervistë të veçantë e cila kaloi mes emocioneve të bukura por edhe lotëve.

Diola Dosti u vendos përballë pyetjeve pikante të vajzës së saj që jo çdo prind i përgjigjet me lehtësi. Por Diola e kaloi me sukses dhe me tepër sportivitet këtë intervistë përballë vajzës.

Bleza e pyeti nënën e saj për periudhën kur ishte ende vajzë e re dhe ndër të tjera e pyet nëse kishte pasur të dashur përpara babait të saj. Ndërsa mori këtë përgjigje nga mami ( Diola):

“Po kam pasur të dashur, ishte vërtet shumë i mirë, shumë i lezetshëm. Kam pasur një të dashur kur kam qenë në gjimnaz dhe ka qenë një eksperiencë shumë e mirë për të ditur se si nuk duhet të jetë burri im I ardhshëm” përgjigjet ajo.

Mes pyetjeve pikante, Bleza e pyet Diolën për moshën dhe personin me të cilin kishte humbur virgjërinë. ‘ Është një pyetje për mamatë e hapura’ tha ajo me nota humori. Ndërsa edhe kjo pyetje nuk u anashkalua nga Diola, duke i dhënë një përgjigje të sinqertë vajzës së saj:

“ Sigurisht që me babin tënd dhe kam qenë fiks 20 vjeç” përgjigjet ajo.

Ndër të tjera, Diola dhe Bleza folën edhe për divorcin, si një proces tepër të dhimbshëm që e kanë kaluar sëbashku me shumë forcë.

“ Bleza ka qenë personi që e ka shprehur më pak atë që ka ndjerë brenda. Ajo ka qenë më e prekura nga të dyja vajzat, por ka qenë personi që e ka mbajtur veten më shumë. Edhe kur babai I saj ka konsoliduar një lidhje tjetër, ajo I ka ditur gjërat dhe nuk mi ka thënë vetëm e vetëm për të ruajtur shëndetin tim mendor sepse e di sa e ndjeshme jam unë” tregon ajo mes lotësh.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Alketa Vejsiu në një linjë me 'trendet': Tani po jetojmë në kohën e suksesit të Luiz Ejllit!

Alketa Vejsiu në një linjë me 'trendet': Tani po jetojmë në kohën e suksesit të Luiz Ejllit!