Nga noterja, tek juristi, biznesmeni, kunati e Henri Çili/ EMRAT e të arrestuarve në operacionin 'Mezhgorani'

Gazetari i Report Tv Arsen Rusta siguron emrat e të arrestuarve në operacionin  'Mezhgorani' ku në pranga ra edhe botuesi dhe pronari i UET-së, Henri Çili.

Henri Çili, 45 vjeç, banues në Tiranë, botues dhe pronari i UET, i dyshuar për veprat penale “Fshehja e të ardhurave”, “ Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”, “Falsifikimi i dokumenteve”, “Mashtrimit”, “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave qe ushtrojnë funksione publike” dhe “Falsifikimi dokumenteve” në bashkëpunim.
 
Shpresa Gjocaj, 56 vjeçe, notere, banuese në Tiranë, e dyshuar për veprën penale “Falsifikimi i dokumenteve”;
 
Sait Fishta, 60 vjeç, banues në Tiranë, biznesmen nga Shkodra, aktualisht me masë sigurie “Arrest në burg”, i dyshuar për veprat penale për veprat penale “Fshehja e të ardhurave”, “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”, “Falsifikimi i dokumenteve” dhe “Mashtrimi”;
 
Besnik Fishta, 57 vjeç, banues ën Shkodër, vellai i biznesmenit nga Shkodra, i dyshuar për veprat penale “Fshehja e të ardhurave”, “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”, “Falsifikimi i dokumenteve” dhe “Mashtrimi”;
 
Enri (Gazmir) Ajdinaj, 34 vjeç, banues në Tiranë, kunati i Henri Çilit, i dyshuar për veprat penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale” “Mashtrimi”, “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve” dhe “Armëmbajtja pa leje”
 
Ilir Korbi, 38 vjeç, banues në Tiranë, juristi i UET-se i dyshuar për veprat penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”, “Falsifikimi i dokumenteve”, “Mashtrimi”, “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike” dhe “Falsifikimi dokumenteve” në bashkëpunim;
 
Liko Jazi, 56 vjeç, banues në Patos, i dyshuar për veprat penale “Falsifikim te dokumenteve”dhe “Mashtrimi”;
 
Amarildo Aliko, 20 vjeç, banues në Lazarat, kusheri i Arbjon dhe Alban Alikos, i dyshuar për veprat penale “Armëmbajtja pa leje”;
 
Eraldjan Hodo, 33 vjeç, banues në Tiranë, i dyshuar për veprat penale “Armëmbajtja pa leje”;
 
Renato  Riza Toska, 32 vjeç, banues në Tiranë, i dyshuar për veprat penale “Përkrahja e  autorit ne krim” dhe “Moskallëzim krimi”;
 
Kejsi Kujtim Meço, 40 vjeçe, banuese në Tiranë, e dyshuar për veprat penale “Përkrahja e  autorit ne krim” dhe “Moskallëzim krimi”;
 
Edmond Xaka, 32 vjeç, banues në Fushë Krujë, i dyshuar për veprat penale “Përkrahja e autorit në krim” dhe “Moskallëzim krimi”;
 
Kristina Bashi, 24 vjeç, banuese në Tiranë, e dyshuar për veprat penale “Përkrahja e  autorit ne krim” dhe “Moskallëzim krimi”;
 
Xhevair Sejati., 37 vjeç, banues në Përmet, i dyshuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”;
 
Neuland Miçi 41 vjeç, banues në Tepelenë, i dyshuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”;
 
Skënder Toska, 38 vjeç, banues në Përmet, i dyshuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”;
 
Armando Hajdinaj, 30 vjeç, banues në Tepelenë, i dyshuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”;
 
Sidi Ramaj, 30 vjeç, banues në Tepelenë, i dyshuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”;
 
Erment Beqaraj, 31 vjeç, banues në Përmet, i dyshuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”;
 
Askerd Malkë, 25 vjeç, banues në Përmet, i dyshuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”;
 
Elidon Alikollari, 25 vjeç, banues në Përmet, i dyshuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”;
 
Lisandër Alikollari, 29 vjeç, banues në Përmet, i dyshuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”;
 
Ervin Çela, 41 vjeç, banues në Tepelenë, i dyshuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”;
 
Ali Hysa, 41 vjeç, banues në Shkodër, i dyshuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”;
 
Antonio (Saimir) Hasa, 37 vjeç, banues në Tepelenë, i dyshuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”;
 
Entilon Kamberaj 33 vjeç, banues në Këlcyrë, i dyshuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”;
 
Abaz Dani (Mesi), 56 vjeç, banues në Krujë, i dyshuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve”;
 
Adriatik Brakaj, 20 vjeç, banues në Ballsh,  i dyshuar për veprat penale “Organizimi i lotarive pa lejuara”dhe “Moskallëzim krimi”;


Lajmi kryesor:

Prona dhe para' në këmbim të lirisë së Alikojve që vranë efektivin në Lazarat! Arrestohet botuesi e pronari i UET Henri Çili dhe 27 të tjerë (Zhvillimet)


G.M.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Skënder Minxhozi: Foltorja zbulon dobësinë e Lulit, jo forcën e Doktorit