TIRANË/ Ndahet tragjikisht nga jeta kryetarja e FRESSH, u përfshi në aksident

Rajselda Hamza, kryetarja e FRESSH në njësinë administrative numër 6 në Tiranë, është ndarë nga jeta ditën e djeshme.  Lajmin e ka bërë të ditur, kryetari i FRESH, njëkohësisht deputet i Partisë Socialiste, Eljo Hysko, në një postim në Facebook.

'Ende nuk e besoj dot që kjo është e vërtet!  U largove shumë herët e mira Rajs! Paqja qoftë me ty!', shkruan deputeti.

Ndërkohë mesazhe ngushëllimi kanë shprehur edhe shumë miq të së resë.

Shqiptarja.com mëson se e reja ndërroi jetën në një aksident rrugor të ndodhur dje në aksin Tiranë-Vorë. Hamza udhëtonte si pasagjere në vend të parë, në një furgon mallrash i cili drejtohej nga një 28-vjeçar, Alkid Kondo. Ai humbi kontrollin e drejtimit të automjetit, ku për pasojë furgoni doli nga rruga duke u përplasur me një bordurë anësore

Edhe drejtuesi i furgonit mbeti i plagosur.

Identifikimi i vajzës ishte i vështirë për shkak se ajo kishte pësuar dëmtime të rënda në fytyrë për shkak të përplasjes së fortë.

 

G.M./E.L./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Tom: 16/07/2019 13:14

  Ncncnc, as rruga, as makina, darvinizmi modern e ka emrin celular.

  Përgjigju
 • tru shqiptari: 15/07/2019 20:17

  po po cna the o shoku e kane fajin rruget!!! pse re erdhi rruga me 100 ne ore dhe te goditi?jeni dhe shakatore pale.ngushellime familjes thuaj dhe lere politiken tek ata qe e kane zanat.ndiq tabelat dhe nuk peson gje .

  Përgjigju
 • Capaculi: 15/07/2019 20:15

  O roje nuk e kane fajin rruget, e ka fajin adrenalina e "pilotit" Edhe boll u moret me kush e ka fajin...arsyeja eshte e thjeshte"piloti"

  Përgjigju
 • Tirana: 15/07/2019 19:15

  Kote jan rrugete e shqipnis me pes yje. Si po ju hajn koken shum njerzve.

  Përgjigju