Erdogan: Turqia do të pezullojë lidhjet me Emiratet e Bashkuara Arabe për marrëveshjen me Izraelin

Erdogan: Turqia do të pezullojë lidhjet me Emiratet e Bashkuara Arabe për marrëveshjen me Izraelin

Presidenti Tayip Erdogan deklaroi se Turqia po konsideronte mbylljen e ambasadës së saj në Abu Dhabi dhe pezullimin e lidhjeve diplomatike me Emiratet e Bashkuara Arabe në lidhje me marrëveshjen e saj për të normalizuar lidhjet me Izraelin.

Erdogan deklaroi para gazetarëve në Stamboll pasi Ministria e Jashtme Turke tha se historia nuk do ta falë kurrë "sjelljen hipokrite" të Emiratet e Bashkuara Arabe në pajtimin e një marrëveshje të tillë.

Ditën e djeshme Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe nënshkruan një marrëveshje historike që dëshmon fillim e marrëdhënieve diplomatike mes këtyre dy vendeve.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Dik: 15/08/2020 23:52

    Arabët si rracë janë botë më vehte. Kurse familja Saudi(te) janë kukullat.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi