Ergys Mërtiri: Rama e Veliaj po shkatërrojnë çdo gjë të bukur, po instalojnë kulturë e politikë 'tallavaje'

Ergys Mërtiri: Rama e Veliaj po shkatërrojnë çdo gjë të bukur, po instalojnë kulturë e politikë 'tallavaje'

Aktivisti Ergys Mërtiri ka akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun Erion Veliaj se po shkatërrojnë gjithçka të bukur dhe po tentojnë të instalojnë një kulturë  dhe politikë 'tallavaje'. Ai tha se një vend në demokraci janë gjykatat e pavarura, shtypi i pavarur dhe liria e fjalës, Rama po mundohet t'i heq të gjitha këto.

"Rama e Veliaj kanë urrejtje ndaj çdo gjëje të bukur pasi janë të shëmtuar vetë në gjithçka që bëjnë. Aj që po ngre Rama është një  kulturë tallavaje, sepse çdo gjë që bënë për vetë është tallava, ne kemi politikë e gjykata tallavaje dhe prandaj nuk duam teatër sepse ai është elitar dhe jo tallava. Liritë tona po shkrihen dhe po treten çdo ditë, por dhe vlerta e jetesa jonë po masakrohet në gërmallat që Rama po ngre duke kapur të gjitha pushtete. Ajo që e mban një vend në demokraci janë gjykatat e pavarura, shtypi i pavarur dhe liria e fjalës, Rama po mundohet t'i heq të gjitha këto", tha Mërtiri.


Lajmi kryesor:

Dy orë protestë: Duam rindërtimi i teatrit aty ku ishte, siç ishte! Opozita sërish jashtë podiumit. Nesër në 11:00 para SPAK-ut, t'i bëjmë presion


  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

 Zgjedhjet në Kukës, deri në orën 12:00 votuan 19.91% e votuesve

Zgjedhjet në Kukës, deri në orën 12:00 votuan 19.91% e votuesve