Erzeni sheh nga Europa, marrëveshje me ish-futbollistin e Serie A

Erzeni sheh nga Europa, marrëveshje me ish-futbollistin e Serie A

Aristoteles Romeros (majtas)

Erzeni ka gjetur akordin dhe është pranë prezantimit të Aristoteles Romeros. Mesfushori venezuelian nuk është i panjohur në Shqipëri, teksa ka qenë pjesë e Partizanit në dy periudha.

27-vjeçari njihet për aktivizimin e tij me Crotonen në Itali, teksa ka luajtur me Carabobo, Deportivo Lara dhe Mineros në vendlindje. Së fundmi mesfushori ka qenë pjesë e Partizanit, teksa u ndal nga një dëmtim në gju.

Ende nuk dihet nëse futbollisti është në gjendje për të zbritur në fushë, por fakt është se Erzeni po përforcohet në repartin e mesit të fushës, me shijakasit që kanë befasuar këtë sezon dhe janë për momentin në Europë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)