'Ethet e Shqipërisë Turistike': Tirana destinacioni i tretë pas Myhihut dhe Tokios


'Ethet e Shqipërisë Turistike': Tirana destinacioni i tretë pas Myhihut dhe Tokios


Tirana

Duket se “Ethet e Shqipërisë Turistike” nuk janë më as një version i  filmit të famshëm të Travoltës. Sipas të gjitha statistikave kjo tendencë është realitet. Sipas një statistike Tirana është destinacioni i  tretë në botë pas Mynihut dhe Tokios që janë dy qytete metropole me numrin më të madh të turistëve.

Ndoshta duket si çudi por pas Tiranës ndodhet Nica dhe Cancun i  Meksikës. Natyrisht Parisi dhe Roma që gjatë gjithë vitit së bashki me Venecian e kanë kreun turistik, e humbin pak në muajt e verës.

Po ngjitja e Tiranës është një evendt i  fuqishem. Pasi edhe Korfuzi ndodhet shumë vende larg.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj