'Evita në dorën e Evitës', Elsa Lila i dorëzon vajzës së saj trofeun e çmimit të parë të jurisë

'Evita në dorën e Evitës', Elsa Lila i dorëzon vajzës së saj trofeun e çmimit të parë të jurisë

Elsa Lila me vajzën e saj Evita

Elsa Lila, fituese e çmimit të parë të jurisë në Festivalin e 61-të të Këngës ka postuar një foto në rrjete sociale, ku shfaqet ajo bashkë me vajzën duke mbajtur në dorë kupën e festivalit.

“Evita”, kënga kushtuar vajzës së saj, ishte kënga që i dha çmimin e parë të jurisë Elsa Lilës dhe që u pëlqye shumë nga publiku  duke u vlerësuar si stil i veçantë, por që nuk u zgjodh për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovizion.

Elsa mori komplimente tw shumta për paraqitjen e saj skenike, por edhe për veshjen e përzgjedhur, për interpretimin e fuqishëm, zërin dhe elegancën në skenë. Bashkimi i këtyre elementëve i dha asaj fitoren e kupës dhe mundësinë e kthimit sërish në skenë për publikun shqiptar.

Ky trofe sot është në vendin e vet, në duart e Evitës së vogël e cila rrezaton nga lumturia teksa shoqëron të ëmën për të ndarë emocionet e triumfit të Elsës dhe “Evitës”.

F.D//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • rubla: 28/12/2022 12:57

  shpresojme mos te behet mafioze si ema evita

  Përgjigju
 • Iris: 28/12/2022 02:23

  Evita duket tamam si Elsa kur kendoi per here te pare,uroj te kete te njejtin talent muzikor!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol