POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Protestat/ Fahri Balliu: PD-LSI çelik, ata që hodhën një shishe molotov, herën tjetër të hedhin dy

Botuesi Fahri Balliu i ftuar në studion e emisionit '45 Minuta' të drejtuar nga Denis Minga u shpreh se Partia Demokratike është gati që të marrë pjesë në zgjedhje lokale nëse Rama ikën nga posti i kryeministrit. "Ky kryeministër ka dhjetëra hektarë me kanabis, tani që po flasim në Krujë, Fushë Krujë dhe disa zona të tjera. Ky është kryeministri më zarar plotë. Ky mendon se me lloqe, batuta dhe tallje. Ky nuk ka ndëshkueshmëri për vjedhjen në Rinas, lojën e ndyrë të tenderave te Unaza e Re, për dializën, por edhe një rast që ju e keni ngritur te Spitali Amerikan për problemet, di të jetë ndëshkuar ndonjë? Asnjë. Vetë PS-ja duhet të ngrihet ti tregojë vendin këtij. Nëse PS-ja zgjedh një tjetër kryeministër ne shkojmë në zgjedhje lokale, por do të lëvizë data se do të përgatitemi sikur është përgatitur ky".

Balliu vlerësoi rolin e LSI-së duke theksuar se aleanca e PD-së me partinë e drejtuar nga Monika Kryemadhi i siguron fitoren koalicionit opozitar. Duke u ndaluar te protestat e dhunshme të opozitës para Kryeministrisë, Balliu tha se ata që hodhën një shishe molotov, herën tjetër të hedhin dy. "Unë mendoj që ndërkombëtarët kanë të drejtë dhe të mos pranojnë djegien e mandateve, pasi janë bashkëfajtorë që nuk e ndëshkuan rrugën e Ramës që filloi me kanabisin. Duke qenë se janë bashkëfajtor. PD-ja do të shpërblejë protestuesit që u lanë në burg sot.

Ata që hodhën shishe molotov, herën tjetër të hedhin dy. Policët e kanë jetën për t'u përballur me të keqen, kur e keqja është politike nuk e ndëshkon dot. Institucioni është qytetari dhe jo muri i Kryeministrisë. Dalja në skenë e LSI-së ishte fat i politikës shqiptare. Kam qenë për bashkëpunim e PD dhe LSI-së, pasi me këto dyja bashkë PS nuk fiton asnjëherë. Prandaj Basha ka mësuar nga historia dhe ka bërë një përzgjedhje të shkëlqyer. PD-LSI të bashkuar bëjnë çelikun. LSI është parti e vlera kombëtare. Ajo anon andej nga po rrezikohet Shqipëria".

Për Balliun, Presidenti mund të luajë një rol në zgjidhjen e krizës, ndërsa shtoi se protestat e opozitës do të vijojnë. "I vetmi faktor i pacenueshëm është Presidenti, që është një figurë që ka mbajtur distancë nga partitë, dhe mund të luajë rolin e vet në këtë situatë. Në 30 qershor zgjedhje nuk do të ketë, por zhvillime po. Ndërkombëtarët të marrin në mbrojtje qytetarët dhe jo qeverinë".

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Meno: 15/05/2019 01:59

  Te lutem mos harxho minutat e tv dhe karrieren tende si gazetar me keta qe kane 30 vjete duke u lepire dhe kercenuar per te bere pasuri e cila na detyron te Fikim tv ose nderrojme kanal . Gjeni njerez nga Shoqeria civile qe e do kete vend . I duket sikur flet para fshatareve ne koperative. Sa makina ka mare tek Porsche Albania, autostar, etj dhe nuk i paguante por kerkonte klering me dhune .

  Përgjigju
 • Deniis: 14/05/2019 22:56

  Denis je nje nga gazetaret me te mire .

  Përgjigju
 • Xyz: 14/05/2019 21:11

  Po ky mo? spiuni qe kur ka filluar te mbroje LSIne qe nuk ka lene gjo pa shpifur per drejtuesit e saje tani del dhe i bo llogje kesaj partie hajdute qe e qoj shqiperine ne kete gjendje.

  Përgjigju
 • report tv: 14/05/2019 20:06

  O Denis pse therrisni spiuna ne emisionin tuaj?O Denis fytyra r ketij spiuni dhe e partise e krimit qe ky perfaqson jane kercenuesit te televizorit tuaj dhe ju e keni se studio tutp per ju dhe drejtorin tuaj.

  Përgjigju
 • Emigranti: 14/05/2019 19:02

  Ketij paces vetem kur e shikon te vjen ti hedhesh 2 molotov ne koke kurse atij kopilit te vogel tja futesh molotovin ne.... Do ti pelqeje

  Përgjigju
 • Arm: 14/05/2019 18:58

  Nga xhepi i kujt do ti shperblesh...

  Përgjigju
 • sifi: 14/05/2019 18:58

  Kur toleranca eshte e nadhe dhe kur ligji eshte ne gjume atehere dhe zorbi Fahri dhe krrici i vet behen trima dhe deklarojne luftejo me nje bombe molotov por dy.E kyoton ky qelbs se po ju ngrit populli ketij do haje nja kater dhe do shkoi oer lesh.Ky esgte faqezi dhe psukopat me shorehhet qe nxherr.

  Përgjigju
 • Mondi: 14/05/2019 18:49

  Balliu muuuuu

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 14/05/2019 18:24

  Kena pace koke pace kembe pace plenci kemi dhe koqekandari Fahri Bolen

  Përgjigju
 • dulja: 14/05/2019 18:12

  ike o palaco ti megjithe ata legenate

  Përgjigju
 • toni: 14/05/2019 17:52

  le ti hedhi shishet ai budallai jot o spiun

  Përgjigju
 • Derri Fahri: 14/05/2019 17:46

  Rama ka plotesisht te drejt qe te thote DERR. Megjithese per derrin eshte fyerje te krahasohet me ju. Ti duhesh thirrur ne prokurori qe te hapesh iformacon per drogen ose te denohesh per shpifje.

  Përgjigju
 • Fara: 14/05/2019 17:41

  I bej thirrje prokurorise speciale te hetoje te gjithe tenderat qe ka marre ky mostra nen regjimin e Berishes. Si edhe perfshirje e tij ne Gerdec me anen e te bijes.

  Përgjigju
 • Demokrat jashte pd: 14/05/2019 17:25

  Me surratin tend te diskretituar plotesisht e publikisht, me pasardhesin tend qe e ke perkeqesuar rracen qe vetem samari I mungon me Dollapin qe po beni hero per vrapim 100 metersh ,me aleancen e celikte me Mete e Kokemadhen kryehajdute , me Lulushin guak qe nuk di as te flase as te kendoje , me dhunen qe perdorni, e bete PD shembull ne bote se si kthehet gjithcka ne ISH Po te shkosh pas brumbullit te Wc , sic eshte yt bir e ti atje e fundoset Bashen

  Përgjigju
 • Populli: 14/05/2019 17:23

  Plehre ke vjedhur miliona Euro ndaj ben si garip por do te vihen prangat edhe ty edhe kerricit tend dhe cke vjedhur do ja kthesh popullit nje me nje

  Përgjigju
 • Arjan: 14/05/2019 16:57

  E di vete ti. Kelysh i enverit

  Përgjigju
 • Ylli zoges: 14/05/2019 16:56

  O fari palla se u talla. Po hik mor zhgaravin se na vjen për të vjedh me njerëz si fytyra jote e degjeneruar. Goca jote hodhi Gërdecin nëer e ti mor pler na jep leksjone demokracie o bisht kacije. Un kam shum respekt për :REPORT Tv por me këtë hapsir që ju jep këtyre lloi plerave i ul pikët REPORT Tv. Falemnderit për mirkuptimin.

  Përgjigju
 • Hinglateri: 14/05/2019 16:55

  Fahri spiuni PD dhe LSI bene celik po ti shtosh pak leng p.... dhe cape pace

  Përgjigju
  • Raul: 14/05/2019 18:15

   Këtij funderrine gazetarisë vetëm koka në gijotine i bën derman