'Fake News'-i i porositur nga këshilltari i Metës, Rama: Ja këta janë opozitarët që duan të shpëtojnë atdheun nga unë!

TIRANE-Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas zbulimit të skandalit nga anti-mafia italiane se shkrimi për kontenierët me mbetje nga Italia në Shqipëri ishte fake news i porositur nga këshilltari i Ilir Metës, Ilir Kulla. Kreu i qeverisë lëshon një akuzë direkte për ish-aleatin e tij, sot President, Ilir Metën.

Në kohën që doli shkrimi, Meta ishte kryetar Kuvendi, ndërsa PD-ja kishte ngritur çadrën. Edi Rama shkruan sot, se shpifja e asokohe, kishte synim të furnizonte me municion kundër meje Çadrën nën dritaren e Kryekuvendarit, pra Ilir Metës.

"Kjo shpifje plehrash kishte synim të furnizonte me municion kundër meje Çadrën nën dritaren e Kryekuvendarit! Po më e neveritshmja është që plehrat i'u hodhën në fytyrë Shqipërisë në sytë e botës!Ja këta janë opozitarët që duan të shpëtojnë atdheun nga unë" (lexo këtu skandalin). 

Postimi i kryeministri Edi Rama

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ketë ndryshime në qeveri?

Komento

Komente

 • PALAÇOT E PLERAVE: 05/06/2020 15:06

  Ilir kull bajga na doli personalitet njifka President, Senator e çfar nuk njef ky birbo sahan lëpirës. Ky vemje që punon kundër Atdheut. E tani na del dhe si burr i rall ky pall. Italia gënjen për ktë lloi vemje se Italin e ka bler Edi Rama. E Edi Rama qeka magjistar e blen dhe shtete me taban mijra vjeçar. O mjer mjer Shqipria me një President bajg si ilir floriri me këshilltar të till karagjos komplet lapanjos.

  Përgjigju
 • Cubi: 05/06/2020 15:00

  Vazhdo para CUBI se keta jame me plhra nga ato qe sajuan. Keta Jan legena ku ti i dh*** perdite . Keta legena hajna kriminela me vepra agjentura ne sherbim te armiqve te shqiperis ty skan ca te bejn.7 vjet skan len gje pa provuar dhe asgje ste ben vetem treguan cfar monstrash Jan. Populli do ju jap hakun kujtdo. Keq e me keq do shkojn. Ketu ne shqiperi jeton absurditeti qe nuk po na shqitet e nje nga keto eshte kjo ndodhi edhe ne qeverisjen tende qe presidenti legen te luftoj kunder shtetit te tij. Qente le te lehin me sali qenin ne krye,karvani i shqiperis europiane do ece para. Nuk kemi koh per te humbur.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Asnjë viktimë nga COVID në 24 orë, por rritet numri i pacientëve në terapi intensive! 82 raste pozitivë, 6 të intubuar