Fansja në derën e gjykatës: I gjithë Kombinati pret pafajësinë e Tahirit dhe rikthimin në politikë

Fansja e Saimir Tahirit, që ka qenë e pranishme në thuajse të gjitha seancat gjyqësore në Shkallën e Parë dhe tani në Apel, Miranda Muça në një prononcim për gazetarin e Report Tv Arsen Rusta nga dera e gjykatës u shpreh se ish-ministri i Brendshëm është 'gjiganti i saj' dhe se i gjithë Kombinati po pret pafajësinë dhe rikthimin e tij në politikë.  

Cfarë është kjo veshje, çfarë tregojnë?
Për Saimir Tahirin bëhet gjithçka, është njeriu më i mirë

Është gjigant ai, edhe pse me shtat është i shkurtër?
Për mua është gjigant

Çfarë prisni nga drejtësia?
Pres pafajësinë e Saimir Tahirit, vetëm drejtësi

Po akuzat për kultivim kanabisi?
Nuk janë të vërteta

Nëse merr pafajësi, a prisni angazhim të tij në politikë?
Normale, mezi po e presim, i gjithë Kombinati mezi po e pret


Lajmi kryesor:

6 orë seancë! Në 24 qershor flet Apeli, Tahiri: Vendimin do ta pranoj, s'kam ikur nga politika! E kam bërë detyrën si ministër më mirë se këta që janë


  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

Pesë kafshët që e ndryshuan përgjithmonë njerëzimin