Fatmir Mediu nënshkruan koalicionin opozitar, krah tij edhe Aida Shtino

I pari që ka nënshkruar kolicionin opozitar ka qenë kryetari i PR, Fatmir Mediu i shoqëruar nga anëtarë të partisë së së tij, mes të cilëve edhe Aida Shtino.

Në fjalën e tij pas nënshkrimit të koalicionit, Mediu tha se kjo marrëveshje ka për qëllim të krijojë zgjedhje të lira dhe të ndershme për shqiptarët.


Lajmi kryesor:

PD-LSI me 8 aleatë në koalicion për të mos shkuar në zgjedhje. Basha: Nuk do të ketë më opozitë false (VIDEO)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është rimëkëmbur ekonomia juaj familjare pas vështirësive të hasura gjatë pandemisë?×

Lajmi i fundit

John

Kadilli: Manifesti Politik për Ringritjen e PD të konsiderohet si dokument politik për ndryshimet statutuore në parti