Fëmijët e vranë dhe e groposën, kolegu ku punonte Pëllumb Meta: Ishte djalë flori, punonte për shtëpi

Kolegu dhe ish pronar viktimës, i cili u vra nga tre fëmijët, tha në një intervistë për Report Tv se e njihte 50-vjeçarin si një person shumë të urtë dhe punëtor.

Për gazetaren e Report Tv, Ledina Jakimi, ka treguar se ai ishte i përkushtuar ndaj familjes.

‘Punonte për shtëpi. Për mua djalë flori. Nuk e di brenda familjes nuk e di. Edhe atë të madhin e kam pas në punë 3 muaj. Lante makinat. Pas vitit të ri ka qenë në Itali. Kishte sjellje shumë të mirë me të gjithë. Shumicën e kohë ishte në punë, 3 vite çoi gocën në shkollë te Plepat e çonte në mëngjes dhe e merret pasdite. Thonë ka bërë fjalë. Jo mo ça shqetësimi!

Ka pasur problematika me fëmijët e tij që mund ti kem edhe unë nesër... pse nuk punojnë, shko 25 vjeç e nuk punon. Shumë e dhimbshme e tmerrshme. Na ka ardhur keq çdo njeriu.’- tha ai.


Lajmi kryesor:

Ekskluzive/ Vrasja e Pëllumb Metës nga fëmijët, shoqet e Hygertës: Pas krimit erdhi në shkollë, ishte e ftohtë! S’kishte rrjete sociale! Në shtëpi duhej të kthehej në orar fiks


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin