Festa e Kurban Bajramit, Meta uron besimtarët myslimanë: Urimet e përzemërta për sa më shumë paqe dhe begati

Festa e Kurban Bajramit, Meta uron besimtarët myslimanë: Urimet e përzemërta për sa më shumë paqe dhe begati

1656946882_PresidentiIlirMETA1024x683500x334.jpg

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit.

‘“Tek Zoti nuk arrin as mishi dhe as gjaku i kurbanëve Tuaj, por tek Ai arrin devotshmëria dhe përkushtimi Juaj”. - Kuran.

Gëzuar Kurban Bajramin për të gjithë besimtarët myslimanë dhe mbarë popullin shqiptar! Me urimin e përzemërt për sa më shumë paqe, begati, solidaritet dhe mirësi në familjet Tuaja, të mos harrojmë mesazhin e kësaj feste të shenjtë se sakrifica, durimi dhe dhembshuria njerëzore, sinqeriteti dhe devotshmëria janë ndër veprat më të pëlqyeshme të Zotit. Adhurim dhe lutje të pranuara!’- shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Nesër festa e Kurban Bajramit, kreu i KMSH: Ju dëshiroj paqe, begati e mirësi në familjet tuaja


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Minxhozi: Gara e Himarës dhe toksina e nacionalizmit politik antishqiptar

Minxhozi: Gara e Himarës dhe toksina e nacionalizmit politik antishqiptar