Fier/ Tentuan t’i grabisnin banesën por u pikasën, autorët plagosin me armë kushëririn e pronarit

Foto ilustruese

FIER - Një tentativë grabitje të një banese ka ndodhur mbrëmjen e sotme (10 shkurt) në Roskovec të Fierit.

Disa persona ende të paidentifikuar janë futur në brenda banesës së një 65-vjeçari, por u pikasën nga pronari, Arben Çepele.

Gjatë tentativës për t’u larguar, autorët kanë qëlluar me armë zjarri drejt kushëririt të 65-vjeçarit duke plagosur 40-vjeçarin i cili mban të njëjtin emerë, Arben Çepele.

Ky i fundit u dërgua në spital ku aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe vijon punën për fiksimin e çdo prove materiale që do shërbejë për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

E kritikuan pas denoncimit të zhurmave nga ndërtimet, reagon Braçe: Një përgjigje për të gjithë ata që më treguan karrigen dhe Erion Veliajn