Florent Hasani tremb Tiranën, sulmuesi larg bardhebluve

Florent Hasani tremb Tiranën, sulmuesi larg bardhebluve

Florent Hasani

Sulmuesi i Tiranës, Florent Hasani është i radhës që po shkëlqen me fanellën bardheblu. Këtë sezon 25-vjeçari ka shënuar 13 gola me kampionët në fuqi të vendit, teksa 11 prej tyre si edhe pesë asiste i ka realizuar në Superligë. Siç njofton 'Panorama Sport', emri i tij është lakuar për një transferim të mundshëm larg Shqipërisë në merkaton e verës.

Klube nga Turqia dhe nga Azerbajxhani janë të interesuara për mëngjarashin, që me largimin e Xhixhës ka marrë frenat e sulmit bardheblu. Emrat e skuadrave të interesuara për të nuk janë mësuar ende, teksa vlera e tij në merkato është 400 mijë euro.

Me kontratë deri verën e 2024, klubi i Tiranës shpreson që të fitojë të ardhura të konsiderueshme nga shitja e Hasanit. Sulmuesi nga Vushtrria ka luajtur tetë ndeshje edhe me përfaqësuesen e Kosovës, teksa ka qenë pjesë e klubeve të Vushtrrisë, Trepçës, Diosgyr (Hungari), Happoel Kfar Saba (Izrael) dhe Gyirmot në Hungari.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

"Fluturo lart, Kevin, si shqiponjat! Fluturo te Zoti!" Qindra persona i japin lamtumirën 19 vjeçarit shqiptar, humbi jetën në aksident