FOTO/ Kush janë dekani dhe shefja e Departamentit të Gazetarisë që merrnin lekë për provim

FOTO/ Kush janë dekani dhe shefja e Departamentit të Gazetarisë që merrnin lekë për provim

Report Tv iu sjell më poshtë fotot e dekanit dhe të shefes së Departamentit të Gazetarisë në Universitetin e Elbasanit ‘Aleksandër Xhuvani’, të cilët u arrestuan mëngjesin e sotëm nga policia për korrupsion.

Siç duket nga fotot, dekani Albert Riska dhe shefja e departamentit, Elvira Lumi, janë mjaft të afërt me njëri-tjetrin. Report Tv mësoi se dekani Riska merrte 200 euro për një provim nga studentët, ndërsa pjesë e rrjetit të korrupsioni ishin 7 persona, ndërsa po hetohet dhe për përfshirjen e personave të tjerë.


(Pedagogia Elvira Lumi dhe dekani Albert Riska)


(Pedagogia Elvira Lumi)

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Zjarri në Shkodër, prefektja Angoni: S’ka lëndime në njerëz! Vatra është lokalizuar, presim mbërritjen e helikopterit

Zjarri në Shkodër, prefektja Angoni: S’ka lëndime në njerëz! Vatra është lokalizuar, presim mbërritjen e helikopterit