FOTO/ Nga pritja me lule, te heqja e karriges së Mziut dhe intervista e parë si kryetar e Sulit

Pas 12 vitesh një kryetar socialist hyn në zyrën e Bashkisë së Kamzës. Rakip Suli ka marrë sot detyrën. Ish kryetari Xhelal Mziu pasi nuk pati mbështetje nga qytetarët e Kamzës ka boshatisur zyrën duke lënë vetëm portretin e Presidentit Ilir Meta kokëposhtë. Suli me një gjest simbolik nuk ka pranuar të ulet në karrigen luksoze të paraardhësit të tij.


  Lajmi kryesor:

  Bie Kamza, Mziu boshatis zyrën dhe dorëzohet, Suli i heq karrigen: Tre vendimet e para! (Pamjet si u hap dera)


  Ora 17:54
  FOTO/ Nga pritja me lule, te heqja e karriges së Mziut dhe intervista e parë si kryetar e Sulit
  1 / 11
  2 / 11
  3 / 11
  4 / 11
  5 / 11
  6 / 11
  7 / 11
  8 / 11
  9 / 11
  10 / 11
  11 / 11
  b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

   A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?  ×

  Lajmi i fundit

  John

  Nuk humbi mundësinë për të votuar, njihuni me votuesen më të vjetër në zgjedhjet lokale të Kosovës