POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Foto për të mos u humbur, gjesti human i gazetarit të Report Tv, blen mandarina, ujë dhe biskota për policët

Gazetari Arsen Rusta duke shpërndarë mandarina, ujë dhe biskota për policët

Gjest mjaft human ai i gazetarit të Report Tv, Arsen Rusta për punonjësit e Policisë te Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë, aty për 9 orë me radhë, u zhvillua seanca për masat e sigurisë për të arrestuarit e "VOL-VO 4". Gazetari ka blerë ujë, mandarina e biskota për efektivët e policisë. Në një postim në Facebook, gazetari Arsen Rusta shkruan se zgjodhi të bëjë këtë akt njerëzor pasi prej orës 8 të mëngjesit, 40 punonjës policie vijojnë të qëndrojnë në këmbë përpara Gjykatës.

Ishte gjithçka njerëzore pasi mbi 40 policë kanë që në 8 mengjesit që qëndrojnë në këmbë këtu me ne tek krimet. Pak ujë, disa manderine e biskota ishte minimumi që bera me rrogën e një ditë pune. Zoti është i madh dhe unë e bëra sot, e kam bërë gjithmonë e do ta bëj se me ta kaloj pjesën më të madhe të diteve në terren!

Arsen Rusta, gazetar i Report Tv

Gjesti human i gazetarit të Report Tv, Arsen Rusta

Fotot janë shkrepur nga gazetari Elvi Fundo.

l.q.
Komento

Komente

 • tironci: 30/10/2018 15:02

  o arsen je bo si lali eri qe shko me biciklet nga bashkia te ps dhe e filmojn 10 veta,

  Përgjigju
 • Ghhh: 25/10/2018 00:53

  Sinqeriteti i vepres qendron tek mosekspozimi i saj..gjithsesi

  Përgjigju
 • Turi: 24/10/2018 22:23

  Të lumt Arsen. Kjo është një edukat familjare

  Përgjigju
 • LORA: 24/10/2018 20:52

  Respekt dhe mirenjohje Arsen Rusta.

  Përgjigju
 • Ggg: 24/10/2018 19:00

  Dhurimi te pasuron nuk te varferon.... bravo gazetari...

  Përgjigju
 • Vlorë: 24/10/2018 18:58

  Respekte pa fund per ju. Xhesti shumë vëllazërore. Zoti është i madhë, uroj që Shqipëtarve tju shtoj më shume dashurinë për njëri tjetrin.

  Përgjigju