FOTO-LAJM/ Rama intervistë për televizionin francez: Me gazetaren e famshme

Kryeministri Edi Rama, i cili vijon të jetë në Francë, ka dhënë ditën e sotme një intervistë për median franceze FRANCE24. Rama ka ndarë një foto me gazetaren e famshme Caroline de Camaret teksa ndodhet i ftuar në studion e saj.

“Paris – Me gazetaren e famshme Caroline de Camaret për televizionin FRANCE24”, shkruan Rama.

Një ditë më parë Rama postoi dhe foton me ish-presidentit francez Nicolas Sarcozy, të cilin e konsideroi një mik special dhe që i kërkon këshilla herë pas herë për sfidat e Shqipërisë dhe rajonit.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet nga autoritet shtetërore situata e zjarreve në vend?

Komento

Komente

  • Like: 19/06/2021 09:48

    Ah mendova se ishte gazetari France2 Laurent Delahousse

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Karaburun, Administrata e Zonave të Mbrojtura paralajmëron: Rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat Fushë! Banorët të jenë vigjilentë