FOTOLAJM/ Rama 'provokon' Berishën nga SHBA, takon Sorosin: Një mik i çmuar dhe mendje e rrallë

Edi Rama dhe George Soros

Gjatë vizitës së tij disa ditore në SHBA, kryeministri Edi Rama është takuar në Neë York me miliarderin George Soros, mikun e tij çmuar.  

“Në Nju Jork me mikun e çmuar George Soros, një mendje e rrallë dhe një mbështetës i palëkundur i Shoqërisë së Hapur”, shkruan Rama.

Takimi i Ramës me Soros vjen si një ‘provokim’ për Sali Berishën, i cili ka hehdur shpesh teori konspirative ndaj miliarderit. Berisha e akuzon miliarderin si armikun dhe personin kryesor që ka lobuar në SHBA për ta shpallur atë dhe familjen e tij ‘non grata’.

Soros në fakt është mik i kryeministrit Rama dhe takimet e tyre janë të shpeshta, por nga ana e Berishës ky interpretohet si bashkëpunim mes tyre për të ‘fundosur’ ish liderin e PD dhe këtë e lidh pikërisht me vendimin e DASH për ta futur në listën e zezë si minues të demokracisë dhe përfshirje në korrupsion.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?

Komento

Komente

 • tres: 24/09/2021 09:27

  linda e njef mire, se zahon me plakun e ka

  Përgjigju
 • sabriu: 24/09/2021 07:42

  Ja dhe dhuraten

  Përgjigju
 • London: 23/09/2021 19:33

  Thanks mr Soros Saliu e hongri

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

U la në burg, ish-drejtori i RTSH, Thoma Gëllçi kërkon lirinë në Apelin e GJKKO: S'kam shkelur asnjë ligj! Qëndrimi në qeli më rrezikon jetën, vuaj nga sëmundje që kërkojnë trajtim të veçantë