FOTOT/ Stërvitja 'ekstreme' e ushtrisë shqiptare

FOTOT/ Stërvitja 'ekstreme' e ushtrisë shqiptare

Foto nga stërvitja

Forcat ushtarake kanë shtuar stërvitjet në disa nga bazat kryesore të vendit. Disa manovra të tjera janë zhvilluar nga Batalioni i Parë i Këmbësorisë, në emrin “Rreth Grethi 22-01”, në zonën e Rrogozhinës.

Stërvitja ushtarake përfshinte manovra në fushë dhe në det dhe gjatë saj u testua përgatitja e ushtarëve.

“Qëllimi konsiston në rritjen e aftësive operacionale të kapaciteteve që zotëron ky Batalion. Sot po zhvillojmë stërvitje me tre stacione, kompaninë e kimisë, kompaninë e xhenios, si dhe një stacion ku trupat aftësohen për dhënien e ndihmës së parë në rast mbytjeje në det”, tha nënkolonel Eduart Përlesha, shef shtabi.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Artan Fuga dialog në distancë me Bashkinë - Shkodër dhe kryetarin e saj zotin Benet Beci

Artan Fuga dialog në distancë me Bashkinë - Shkodër dhe kryetarin e saj zotin Benet Beci