Frikë nga koronavirus, Manchester United izolon futbollistin e marrë në merkaton e janarit

Në pamundësi për të bërë një goditje të bujshme Manchester United që ishte në emergjencë në sulm në merkaton e janarit huazoi nga Kina, konkretisht nga ekipi i Shangait, Odion Ighalo.

Pavarësisht se janë bërë më shumë se 10 ditë nga mbërritja e tij në Manchester, futbollisti ende nuk ka bërë ndeshjen e parë, për më shumë ende nuk ka kryer stërvitjen e parë me shokët e skuadrës. Siç raportojnë mediat në Angli, klubi kërkon të sigurohet plotësisht që Igalo, nuk është prekur nga virusi vdekjeprurës Koronavirus, i cili është përhapur në Kinë dhe deri më tani i ka marrë jetën më shumë se 1100 personave.

Si rrjedhojë Ighalo stërvitet veçmas, në një zonë të Manchester-it që ende nuk dihet. Kjo deri sa të bëhen 14 ditë, kohë në të cilën virusi qëndron i fshehur.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Braçe akuzon Berishën: Qenka revoltuar Salihi se i kemi marrë rrugët! Je i tre regjimeve, i diktaturës dhe i regjimit tënd mbyllur me gjak