Fushëpamje e qartë drejt objektivit/ Report Tv brenda apartamentit nga ku u qëllua 47-vjeçari në Rrëshen (VIDEO)

Ky është pallati të cilin ka përdorur autori ende i paidentifikuar për vrasjen e 47-vjeçarit Kastriot Reçi. Gazetari i Report Tv, Elvis Hila ka hyrë brenda apartamentit të pabanuer të pallatit shtatë katësh, i cili është përdorur nga autori për të qëlluar me snajper Reçi. Autori ka qenë në dijeni që në këtë banesë nuk jetonte askush, ka hapur me forcë derën e jashtme dhe po ashtu edhe grilën e dritares nga ku vrarë 47-vjeçarin. Siç shihet edhe në këtë foto, nga pallati ka pasur një fushëpamje të qartë drejt objektivit të cilin e ka ekzekutuar në vend me një plumb në zemër dhe më pas është larguar me shpejtësi. Siç u raportua më herët, autori ka qenë i maskuar si grua dhe paruken e ka hedhur në dalje të qytetit, në afërsi të Tregut ku dhe është gjetur nga policia. Burimet bëjnë me dije se autorët janë larguar në drejtim të rrugës Rrëshen-Burrel.


Lajmi kryesor:

Vrasja me snajper/ Autori i maskuar si grua priti 5 orë pronarin e TV, erdhi me makinë iku në këmbë! Lidhja e 47-vjeçarit me ushtarin e Met Kananit


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?×

Lajmi i fundit

John

Plagosja në zyrën elektorale të PD në Kavajë, arrestohen 3 autorët (EMRAT)