GABIMI me paketimin që bën shumica nga ne kur porosit ushqime

Të bindur se 99% e njerëzve që porosisin ushqime e bëjnë këtë gabim! Paketimi në formë katërore të ushqimeve që mund të porosisni në punë në restorant, nuk e dinë që ajo është e ndërtuar në atë formë që ju mund ta shndërroni në një pjatë. Si? Njësoj siç është e ilustruar në foto.

Kjo formë paketimi është krijuar që në vitin 1894 dhe ka vijuar të mbetet në thelb e njëjtë, duke dëshmuar se modeli i saj ishte shumë mirë i menduar. Ka për qëllim kryesisht të mbajë lëngje, por gjithashtu, nëse e hapni mund të shpalosni kutinë që ajo të shërbejë si pjatë.  

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund të arrihet konsensus tri palësh për hapjen e listave?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Opozitat të merren vesh me njëra- tjetrën'/ Murrizi: Gati të ulem me Bashën! Takimi me Ramën për 'Zgjedhoren' i vështirë, edhe PS ka kërkesat e saj