Gazetari ‘fenomen’ raporton nga Kievi mbi situatën Ukrainë-Rusi në 6 gjuhë të ndryshme dhe mahnit (VIDEO)

Gazetari ‘fenomen’ raporton nga Kievi mbi situatën Ukrainë-Rusi në 6 gjuhë të ndryshme dhe mahnit (VIDEO)

Gazetari Philip Crowther

Philip Crowther, gazetari i dërguar nga “Associated Press” në Kiev për të ndjekur nga afër zhvillimet e krizës Ukrianë-Rusi, po bëhet tepër viral. Pse kjo? 41-vjeçari raporton mbi situatën në vend në 6 gjuhë të ndryshme.

Poligloti flet anglisht, luksemburgase, spanjisht, portugalisht, frëngjisht dhe gjermanisht.

Siç shihet në videon që ka qarkulluar në internet, gazetari raporton shkëlqyer në të gjitha gjuhët që flet.

Crowther është gjermnano-britanik dhe jeton në Uashington, ku është i specializuar në reportazhe politike dhe diplomatike, ndërsa ka udhëtuar në shumë vende të botës si korrespondent i mediave të ndryshme.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ZHURDULL KASAP Rexhep Bule Leka [ kepi ]: 22/02/2022 20:28

  O Thema Thot qeke një rrot karri ti që se paske shokun. Po ça ka të përbashkët Gjermanishtja me Anglishten ose Spanjishtja me Anglishten apo simbas mēndjws tënde shterp ti i njëson gjuhët si do ti o rot karri bidevi.

  Përgjigju
 • Thema Thot: 22/02/2022 15:21

  Po gjuhë të së njëjtës rrënjë janë,duket ekzagjerim por e vërtetë,mjafton të njohësh Algo_ritmin...!janë gjuhë të krijuara e kopjuara..mbi bazën e Latinishtes,e kjo e fundit nga Shqipja e lashtë antike!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

20 punët më të paguara në botë

20 punët më të paguara në botë