Gazetari publikon dokumentin e prokurimit publik: Ilir Meta ble një karrige 4 milionë lekë! Vras mendjen çfarë ka poshtë ulëses së presidentit

Presidenti Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka shpenzuar për të blerë një karrike 4 milionë lekë. Gazetari Bledi Mane ka publikuar një dokument për prokurim publik, të bërë nga institucioni i presidencës, për blerjen e dy orendive nga të cilat kapin vlerë e 8.8 milionë lekëve. Mane shkruan më tej se po ta pjestojmë për dy, 4 milionë e 400 mijë lekë kërkon presidenti Meta për ulësen e b*thës ndërkohë b*tha e Metës nuk rri rehat në një vend.

‘Rrumpallë në presidencë/ ILIR META BLE NJË KARRIGE 4 MILIONË LEKË! Pse mund të jetë një karrige kaq e shtrenjtë? Çfarë ka poshtë kur ulesh, çfarë ndjen dhe a mos hyn në konflikt interesi suma me ulësen?

Presidenca e Shqipërisë ka bërë thirrje për prokurim publik, kërkon të blejë një komodinë me tre sirtarë dhe një karrige ku të ulet Ilir Meta me vlerën e 8.8 milionë lekëve. Pra ta pjestojmë për dy, 4 milionë e 400 mijë lekë kërkon presidenti Meta për ulësen e bythës ndërkohë bytha e Metës nuk rri rehat në një vend. Sa në Elbasan e sa në Vlorë, sa në Fier e sa në Kavajë...

Unë vazhdoj vras mendjen, çfarë ka poshtë ulëses së presidentit, çfarë ndjen këto kohë bytha presidenciale???’- shkruan Mane.

Prokurimi publik i publikuar nga gazetari Bledi Mane

M.Q./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?

Komento

Komente

 • Gini: 23/04/2021 05:33

  Ky legeni tallete popullin e shkrete Po e ha nga brenda Ja ka fillu me vjedh qe me floririn E vazhdon akoma Ca e votoni ? Keta duhen nderru te gjithe o popull Luli Berisha Metà Rama E vl te gjitheve Duhet te vijn djem e vajza te rinj Qe te permirsoi jetavne ahqipri Jo kta legenat qe me leket tane Bejne mitingje e blejn carrige 4 milion lek Rrace e poshter Populli Ben dhogarit me gishta Per te arrit ne fund te muajit

  Përgjigju
 • Iris: 23/04/2021 04:18

  Nje sqarim per z.Mane:Presidenca si nje nga institucionet kryesore te shtetit,qe perfaqeson jo vetem shtetin,por dhe imazhin e kombit,ka ne te drejten e saj, te kete nje paraqitje dinjitoze.Ky imazh dinjitoz per vizitoret dhe te ftuarit krijohet dhe ndihmohet edhe nga objekte te llojit mobilim.Ne rastin konkret,nje komodine dhe nje karrige.Keto mund edhe mund te mos perdoren direkt nga Meta,por sigurisht do te vendosen ne presidence,ne nje nga sallat,ose zyrat e saj.N.q.s kane per t'u vendosur ne salla,atehere e justfikojne cmimin,pasi duhet te blihen ne high-end stores,(ceshtje imazhi),ne se jane per ne zyra,atehere eshte thjesht vanitet.Shpresoj vetem, qe Meta mos t'i perlaje pervete, kur te largohet prej aty.

  Përgjigju
 • Cubi: 22/04/2021 23:06

  Keshtu harxhohen paret e shqiptareve per bythet e politikaneve qe sa mezi I kemi qent. Edhe pastaj bertasin kapeni hajdutin.

  Përgjigju
 • Ben: 22/04/2021 16:39

  Bytha e Metes gjen rehat vetem po ti ngulesh nje hu te madh.

  Përgjigju
 • Martin: 22/04/2021 16:27

  E ka porositur per bythen e Fatos Nanos.

  Përgjigju
 • Rexhep KASAP Bule Leka [ kepi ]: 22/04/2021 16:26

  Popull Shqiptar shikojani fytyrën e vërtet se kush është Ilir Meta. Një hajdut i pa skrupullt një kriminel ordiner. Prandaj o popull tregohuni shum vigjilent eshum të zgjuar eshporrini këto fēlliqsira nga politika e ndyr Shqiptare. Falmnderit për mirkuptimin.

  Përgjigju
  • spart: 23/04/2021 00:57

   epo ska asgje kur ne si popuull i trashe e ulem ne tirae nje cope fshatar permeti qe rrinte e pinte tek shalvaret dikure×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve