Giorgo Armani, në Javën e Modës në Milano jep mesazhe shprese

Giorgo Armani, në Javën e Modës në Milano jep mesazhe shprese

Giorgio Armani

Koleksioni i Giorgo Armani në Javën e Modës në Milano ka ardhur me një frymë të rë. Stilisti me famë ndërkombëtare ka dashur  të tregojë jo vetëm koleksionin e ri 2023-2024,por edhe të përcjelli edhe një mesazh me anë të tij.

Pikërisht një mesazh hiri dhe shprese, i cili është lidhur me energjinë dhe forcën e natyrës. Lulet  janë bimët që lulëzojnë edhe në thellësi të stinës së  dimrit, duke lajmëruar bukurinë dhe rilindjen e një diçkaje të re.

Sfilata e tij ka nisur me ecjen në pasarelë të Gina Di Bernardo, një grua thellësisht Armani, një fytyrë e përjetshme e fushatave reklamuese mes viteve '80 dhe '90. 

Koleksioni vjen me ngjyra intensive si e zeza dhe jeshilja  ndërsa me detaji kryesor  janë lulet të shoqëruara me pilivesa të qëndisura, gjithashtu një simbol shprese.

Palltot e gjata, pantallona të lirshme pasksa të gjera e kanë bërë këtë koleksion veçantë dhe me shumë stil.

Përsa i përket  fustaneve të mbrëmjeve ata vijnë të  e gjatë dhe vezullues me një prerje elegante . Vizioni i tyre  është i paprekshëm dhe i gjallë: një grua që lulëzon në të ftohtë , e veshur me atlete ose çizme, gjithmonë të lehta dhe të pranishme në përditshmëri.

2/4
M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Ekskluzive/ Bëri golin më të shpejtë në Euro 2024, Nedim Bajrami për Report Tv: Me Kroacinë do shënoj akoma më shpejt

Ekskluzive/ Bëri golin më të shpejtë në Euro 2024, Nedim Bajrami për Report Tv: Me Kroacinë do shënoj akoma më shpejt