Gjergji Koja në Repolitix: Palët të ulen në dialog politik, kryeministri nuk largohet me propozime

1558727663_gjergjikoja.jpg

Gjergj Koja, ish-ministri i Shëndetësisë tha në Repolitix se kryeministri nuk mund të largohet se dikush nuk e do pasi kjo nuk është bazë për demokracinë.

"Rama është shumë i qartë. I bën këto për të treguar se po pret të ulet në dialog por se çfarë do prodhojë tryeza mbetet një çështje për t'u parë. Po u ulën në dialog nën menazhimin e të huajve, do ketë një produkt. Ky dialog është i domosdoshëm që të nisë. E diskutojmë datën e zgjedhjeve kur janë thirrur shqiptarët në zgjedhje. Nëse ne krijojmë precedentin se ka mungesë të votimit në popull se nuk të dua ty si kryeministër, kjo nuk është bazë për demokracinë në vend. Në 2017 nuk foli askush. Sot le të ulen në dialog politik", tha Koja.


Lajmi kryesor:

Protesta e nesërme/ Paskal Milo: Opozitës i duhet të dëshmojë një profil qytetar


  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?×

Lajmi i fundit

John

E kritikuan pas denoncimit të zhurmave nga ndërtimet, reagon Braçe: Një përgjigje për të gjithë ata që më treguan karrigen dhe Erion Veliajn