Gjetja e 2 pistoletave, ushtarët 'tradhtuan' Lamajn në spital, dolën nga dritarja dhe hodhën armët

Dy pistoletat e sekuestruara

Eduart Lamaj atentatori i dyshuar i masakrës së Laçit ku u vranë Paulin Gjergji dhe Bujar Lika tre ditët në spital i kaloi duke u ruajtur nga dy 'ushtarë' të tij të cilët po ashtu janë identifikuar dhe shpallur në kërkim. Burime nga prokuroria sqaruan për ReportTv se teksa spitali ishte nën monitorimin e agjentëve civilë ata i kanë identifikuar dhe kanë hedhur dy pistoletat duke u larguar me vrap. Ky veprim i tyre të cilët dalin nga dritarja e spitalit është kapur nga kamerat dhe dy personat me origjinë nga Mamurrasi tashmë janë shpallur në kërkim. Lamaj ndodhet në spitalin e Traumës në kurim nga mjekët. Në kërkim prej natës së atentatit më 30 maj janë edhe Elson (Oltion), Alija (Vlashi) si dhe Klaudio Perkola, djali i një efektivi policie në Laç, Gjovalin Perkola. Negociatat për dorëzimin e djalit të policit kanë dështuar ndërsa efektivi është pezulluar deri në përfundim të hetiemve për vrasjen e dyfishtë.


Lajmi kryesor:

FOTO dhe VIDEO-Ekskluzive/ Biseda në telefon me gruan i kushtoi prangat shokut të ekzekutuesit në Laç: S'kam lidhje me vrasjet! Lamaj rrëfen si e thuri planin: Thirra shokët dhe i maskova! Ja si ushtarët e 'tradhtuan' në spital


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet nga autoritet shtetërore situata e zjarreve në vend?×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Karaburun, Administrata e Zonave të Mbrojtura paralajmëron: Rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat Fushë! Banorët të jenë vigjilentë