U arrestua për vrasjen e dy biznesmenëve në Laç, lirohet nga qelia Kreshnik Tusha

I dyshuari Kreshnik Tusha

Gjykata e Kurbinit liron Kreshnik Tushën, i cili u arrestua për ngjarjen e 30 majit ku u vranë biznesmenët Paulin Gjergji dhe Bujar Lika në Laç.

Gjykata ka ndryshuar masën e sigurisë për 21-vjeçarin, duke vendosur vijimin e hetimeve në "arrest shtëpie", teksa vijojnë hetimet në lidhje me ngjarjen. Masa e sigurisë për Tushën u ndryshua pas identifikimit dhe prangosjes së dy nga autorëve të dyshuar të kësaj ngjarje, Eduart Lamaj dhe Ilir Xhepës.

Mbrëmjen e 30 majit në Kurbin u vranë Bujar Lika dhe Paulin Gjergji, ndërsa i plagosur në spital pak minuta më pas shkoi Kreshnik Tusha dhe policia e arrestoi si autor të dyshuar. Tusha mohoi akuzat e ngritura, ndërsa tashmë hetimet do të vijojnë nga prokuroria nëse ka qenë pjesë e grupit të autorëve.

Viktimat, Paulin Gjergji dhe Bujar Lika

//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisma e mazhorancës për shkarkimin e presidentit, sipas jush a duhet shkarkuar Ilir Meta?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Koronavirusi, shkon në mbi 57 mijë numri total i vaksinimeve të kryera, Manastirliu: 15642 në 24 orët e fundit