Gjyqi për Shullazin, do të dëshmojnë arkëtarët e bankës ku u thyen çeqet

Gjyqi për Shullazin, do të dëshmojnë arkëtarët e bankës ku u thyen çeqet

Emiljano Shullazi në mes

Gjykata e Krimeve të Rënda zhvilloi sot seancën e radhës ndaj Emiljano Shullazit dhe grupit të tij. Në seancën e sotme u paraqitën të dhënat e sistemit TIMS të lëvizjeve të Ylvi Beqes.

Gjithashtu mbrojtja kërkoi të thirren si dëshmitarë edhe 6 arkëtarët e bankës ku është bërë thyerja e çeqeve të shumëpërfolur, kërkesë e pranuar nga gjykata.

Biznesmeni i mbrojtur Ylvi Beqa ka treguar në seancat e kaluara se si pasojë e kërcënimeve dhe dhunës është detyruar t’i paguajë Shullazit dhe pjesëtarëve të bandës së tij mbi 400 mijë euro.

Një pjesë e parave janë tërhequr nga banka e nivelit të dytë nga Gilmando Dani, ndërsa tashmë do të pyeten si dëshmitarë 6 arkëtarët e bankës ku është bërë thyerja e çeqeve.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Arturi: 15/05/2018 13:04

  Po kjo loj që po bëjn këta kriminela aja vlen qe populli te paguaj taksa per keta flliqesira. Jo ka ikur jasht jo po eshte brenda. Keta dhe e kan grabitur dhe kerkojne te din se nga e ka mar arratin viktima e tyre. Po kjo eshte gjykat leshi qe degjon kto kriminel te flliqur.

  Përgjigju
 • Xxx: 15/05/2018 12:22

  Sa idoni kriminelet ju zefte syt haka popillit

  Përgjigju
  • Lani: 15/05/2018 13:18

   Ketij bizesmenit nuk ikini bo gjo fare. Po Enver Stafugen ku e vrat dhe ku e dogjet dhe ku e hodhet. O kriminel skeni pa gjo akoma. Jan 4 dosje qe po ju presin. Fitoren e keni te sigurt, Stafuga po ju pret sa me shpejt qe te jet e mundur.

 • Kafsha: 15/05/2018 11:48

  Kur do mbarojë perfundimisht ky gjyq ore se në nuk paguajmë më nga taksat tona që këta të rrine të hanë e të flene falas! Shtet bajgë!

  Përgjigju
 • Goni: 15/05/2018 11:29

  Me keto kriminelet akoma ju. Çojeni per shkrirje

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Kthjellime dhe vranësira, sërish reshje shiu gjatë ditës së sotme

Kthjellime dhe vranësira, sërish reshje shiu gjatë ditës së sotme