Glasgow/Skoci, njerëz të armatosur me thika në qendër të qytetit, të paktën tre të plagosur, BBC: Ka edhe viktima (FOTO)

Sipas BBC, në qytetin e Glasgou në Skoci njerëz të armatosur me thika janë parë në rrugët e qendrës së qytetit, në Rrugën West George dhe kanë sulmuar disa njerëz.

Prestigjozja britanike shkruan gjithashtu se ka patur edhe të vdekur dhe tre të plagosur dhe se ngjarja ka ndodhur jashtë një hoteli që strehon azilkërkues.

Një nga personat e përfshirë në incident është edhe një polic.

Njeriu qëllohet nga oficeri i policisë i armatosur

Policia ka deklaruar se njëri prej agresorëve është qëlluar nga një oficer policia por nuk dha detaje të tjera. Gjithashtu është plagosur edhe një polic i cili po merre trajtim në spital.

Ngjarja ndodh vetëm 6 ditë pas një tjetër sulmi të armatosur ku tre persona u vranë dhe dy të tjerë u plagosën rëndë në parkun e kopshteve Forbury. Një azilkërkues libian 25-vjeçar, Khairi Saadallah, ishte përgjegjës për atë sulm terrorist

Lajmi në përditësim...

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • WTF: 26/06/2020 16:09

    Cfare njerez me thika thoni ju? Eshte vetem nje person me thike qe ka hyre ne nje hotel azilantesh dhe ka vrare tre persona dhe plagosur disa te tjere perfshire dhe nje polic qe nderhyri per te ndaluar agresorin. Agresori u qellua per vdekje nga polica, kaq eshte lajmi!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Gara për kreun e Prokurorisë së Tiranës, KLP skualifikon me shumicë votash Kreshnik Ajazin