GOLAT/ Chelsea fiton me Brojën në fushë, City barazohet 2-2 në fund nga Palace! Tri pikë për Newcastle, kapiteni i Luton pëson arrest kardiak

GOLAT/ Chelsea fiton me Brojën në fushë, City barazohet 2-2 në fund nga Palace! Tri pikë për Newcastle, kapiteni i Luton pëson arrest kardiak

Crystal Palace barazon me Cityn

Premier League e futbollit në Angli është në javën e 17-të. Këtë të shtunë sfida mes Bournemouth dhe Luton u zhvillua vetëm 59 minuta pasi kapiteni i miqve, Tom Lockyer u rrëzua në fushë për herë të dytë këtë vit duke pësuar arrest kardiak. Luton njofton se ai është i vetëdijshëm pas ndihmës mjekësore.

Në sfidat e tjera, Chelsea fitoi 2-0 me Sheffield United. Armando Broja luajti 15 minuta në fundin e ndeshjes, teksa humbi një rast me portën bosh. Në 'Etihad', Manchester City u barazua 2-2 në fund nga Crystal Palace. Grealish dhe Leuis shënuan për "Qytetarët", teksa Matat dhe Olise (penallti 90+5') barazuan për Palace. Newcastle mundi 3-0 Fulhamin.

Në "Stamford Bridge", Chelsea rigjeti fitoren dhe pas dy humbjeve mundi 2-0 Sheffield United për javën e 17-të në Premier League. Palmer në minutën e 54 shënoi për Blutë, teksa sërish i njëjti shtatë minuta më vonë asistoi për Jackson që dyfishoi. Armando Broja luajti 15 minuta, duke humbur një rast të pastër shënimi. Në të 84 minutë sulmuesi i Kombëtares bëri më të vështirën duke e dërguar topin jashtë.

Premier League, java e 17-të:

Bournemouth 1-1 Luton (luajtur vetëm 59 minuta dhe pezulluar)

Chelsea 2-0 Sheffield United

Manchester City 2-2 Crystal Palace

Newcastle 3-0 Fulham

18:30 Burnley 0-2 Everton

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 18:21
VIDEO/ Armando Broja humbet rastin me portën bosh te Chelsea

Chelsea rigjeti fitoren dhe pas dy humbjeve mundi 2-0 Sheffield United për javën e 17-të në Premier League. Armando Broja luajti 15 minuta, duke humbur një rast të pastër shënimi. Në të 84 minutë sulmuesi i Kombëtares bëri më të vështirën duke e dërguar topin jashtë.

Ora 18:19
VIDEO/ Chelsea fiton 2-0 ndaj Sheffield, Broja luan 15 minuta


Në "Stamford Bridge", Chelsea rigjeti fitoren dhe pas dy humbjeve mundi 2-0 Sheffield United për javën e 17-të në Premier League. Palmer në minutën e 54 shënoi për Blutë, teksa sërish i njëjti shtatë minuta më vonë asistoi për Jackson që dyfishoi. Armando Broja luajti 15 minuta, duke humbur një rast të pastër shënimi. Në të 84 minutë sulmuesi i Kombëtares bëri më të vështirën duke e dërguar topin jashtë.

 

 

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit