GOLAT/ Paraqitje brilante në 'Dall'Ara', Bologna mposht 2-0 Fioren dhe sheh nga zona Champions

GOLAT/ Paraqitje brilante në 'Dall'Ara', Bologna mposht 2-0 Fioren dhe sheh nga zona Champions

Goli i parë i Orsolinit

Bologna mposhti 2-0 Fiorentinën për ndeshjen e javës së 21-të në Serie A, duel ky i prapambetur. Në "Renato Dall'Ara" djemtë e Thiago Mottës dominuan takimin dhe nuk i dhanë asnjë mundësi për pikë "Vjollcëve" të Italianos.

Sfida u vendos në dy ekstremet e saj. Ishte Orsolini në minutën e 12-të që zhbllokoi ndeshjen me një gol fantastik. Pasimi i Ferguson nga më shumë se 50 metra u kontrollua nga sulmuesi, që para se të gjuante portën dribloi bukur dhe ia la topin pas shpine Terracianos.

Në minutën e 36-të, sërish Orsolini shënoi te Bologna, por VAR e anulloi për pozicion jashtë loje. Goli që "arkivoi" tri pikët e vendasve u shënua nga Odgaard në të 90+5 minutë.

Me 42 pikë, Bologna merr vendin e pestë, me pikë të barabarta me Atalantën e vendit të katërt. Nga ana tjetër, Fiore me 37 pikë qëndron në pozitën e tetë.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin