GOLAT/ Real Madridi 'mbret' i Champions League, fiton 2-3 kundër Napolit në Itali

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' i Champions League, fiton 2-3 kundër Napolit në Itali

Napoli 2-3 Real Madrid

Në stadiumin "Diego Armando Maradona" Napoli humbi 2-3 kundër Real Madridit për ndeshjen e dytë në grupin C të Champions League. Tifozët panë pesë gola dhe luftë sportive, në një ndeshje që u zhbllokua pas vetëm 19 minutash nga vendasit me Ostigard. Në të 27 minutë Vinicius Junior barazoi për 1-1, para se Bellingham të merrte topin nga mesi i fushës dhe të shënonte për golin e epërsisë te "Galaktikët". Në pjesën e dytë Zielinski barazoi ndeshjen me penallti, ndërsa duhej një "predhë" e Valverdes në minutën e 78-të që të devijohej nga Meret në portën e tij për rezultatin 2-3. Real me gjashtë pikë kryeson renditjen, ndërsa Napoli dhe Braga kanë tri pikë në këtë grup.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' edhe në Itali, Interi një gol në Champions League! Arsenal dhe United humbasin me përmbysje, fiton Bayern Munich


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria rënie drastike në testimin e njohurive PISA, i kujt është faji?×

Lajmi i fundit

FOTOT/ Fansat në Nju Jork të çmendur pas Dua Lipës, këngëtarja mbrohet nga forca të shumta sigurie

FOTOT/ Fansat në Nju Jork të çmendur pas Dua Lipës, këngëtarja mbrohet nga forca të shumta sigurie