Vjedhje me vlerë 700 mijë lekë në një argjendari në Sarandë, Report Tv siguron video ekskluzive! 30 sekonda iu deshën autorit

30 sekonda iu deshën Ibrahim Dudës, 43 vjeç që të grabiste 450 mijë lekë cash dhe bizhuteri me vlerë 250 mijë lekë në argjendarinë pranë shtëpisë së tij, ku autori duhet të qëndronte se ishte në 'arrest shtëpi'. Report Tv siguroi videon ekskluzive ndërkohë që duket qartë se si ai priti sa pronari i argjendarisë të mbyllte derën, dhe ai më pas të kryente vjedhjen. Në më pak se 30 sekonda ai hap derën me forcë e kaçavide, merr paratë dhe bizhuteritë dhe largohet. Largësia e banesës ku duhet të qëndronte me masën arrest shtëpie Durda ishte 300 me argjendarinë.

Duda ishte në 'arrest shtëpie' në Sarandë pasi më parë kishte plagosur me pasoja të rënda 2 adoleshentë, 17 dhe 16 vjeçar. Ngjarja e ndodhur dje, ndërkohë që autori është identifikuar dhe arrestuar vetëm pas një ore nga policia e Sarandës, pa bërë rezistencë. Report Tv mëson se Duda ka grabitur 450 mijë lekë cash dhe bizhuteri me vlerë 250 mijë lekë, me një vlerë gjithe rreth 700 mijë lekë. 

Policia njofton se tashmë 43-vjeçari akuzohet për  "Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit" dhe "Vjedhja".

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 11:48
Theu arrestin e shtëpisë për të vjedhur në një dyqan, arrestohet 43-vjeçari në Sarandë

Një 43-vjeçar është arrestuar pasi theu masën e sigurisë arrest shtëpie për të vjedhur një dyqan një shumë parash dhe bizhuteri në Sarandë. 

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë arrestuan në flagrancë personin me iniciale I. D., 43 vjeç, banues në Sarandë, për veprat penale "Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit" dhe "Vjedhja".

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka vjedhur një shumë parash dhe bizhuteri, në një dyqan, në lagjen nr.4, Sarandë. 

Pas verifikimeve ka rezultuar se 43-vjeçari ka thyer masën e sigurisë "Arrest në shtëpi", për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, duke dalë jashtë banesës.   

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Operacioni ‘Kurrë mos harro’, lihen në burg anëtarët e bandës së Laert Haxhiut! Avokati i Klea Gjatës: Nuk verifikohen dëshmitë e të penduarit për 3 ditë

Operacioni ‘Kurrë mos harro’, lihen në burg anëtarët e bandës së Laert Haxhiut! Avokati i Klea Gjatës: Nuk verifikohen dëshmitë e të penduarit për 3 ditë