Grabitja në Fier ku u vra i riu nga Elbasani, pamjet 'gozhdojnë' të arrestuarin e vetëm, 4 në kërkim

Më 23 Mars 2018 teksa ora shënonte 02:24 minuta Arben Muça me 5 shokët e tij kishin planifikuar grabitjen e një banesë në qytetin e Fierit. ReportTv sjell pamjet ekskluzive të atij momenti ku 6 grabitësit shkojnë drejt pallatit, ndërsa reagimi në kohë i policisë solli ekzekutimin e njërit prej tyre, kapjen e Arben Muçës ndërsa 4 prej tyre janë ende në kërkim.

Në tentativë për t'u larguar grabitësit pjesë e të cilëve ishte Muça dhe Xhuljano Sollaku që mbeti i vrarë ata qëlluan mbi policinë. Uniformat blu ju kundërpërgjigjën zjarrit nga ku mbeti i vrarë elbasanlliu Sollaku.

Për këtë grabitje prokuroria e krimeve të rënda me provën materiale videon e kamerave të sigurisë, provat e AND-s përgjimet telefonike kanë përfunduar hetimet duke dërguar në gjyq Muçën. Arben Muça akuzohet për vjedhje, vrasje të punonjësit të policisë së shtetit, armëmbajtje dhe municione pa leje.

Personat e përfshirë në këtë grabitje kishin pikasur banesën e Millena Muçës në lagjen "29 Nëntori" në qytetin e Fierit. Ky proces do të drejtohet nga gjyqtarja Irena Gjoka, ndërsa seanca e parë ku Muca 37 vjec do të përballet me drejtësinë për krimin e kryer një vite më parë do të mbahet më 9 shtator ora 10:00.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Futbollistët e Premier League të fiksuar pas 'Snus'! Produkti misterioz i ndaluar në Europë

Futbollistët e Premier League të fiksuar pas 'Snus'! Produkti misterioz i ndaluar në Europë