Hapet tenderi për projektet për ndërtimin e pallateve në 7 bashki

Hapet tenderi për projektet për ndërtimin e pallateve në 7 bashki

TIRANE-Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka hapur tenderin e radhës në kuadër të rindërtimit për hartimin e projekteve për ndërtimin e njësive të banimit në ndërtesa (pallat), në zonat e shpallura për zhvillim të detyruar në Bashkitë Durrës, Kavajë, Krujë, Kurbin, Lezhë, Shijak dhe Vorë.

Fondi limit i përcaktuar është 202,6 milionë lekë aq sa është edhe vlera e përcaktuar në buxhetin e shtetit. Marrëveshja kuadër sipas dokumenteve do të zgjasë 12 muaj. Marrëveshja kuadër do të zbatohet me dërgimin e ftesave për ofertë tek operatorët ekonomikë, palë në marrëveshje. Ndërkohë të gjitha kompanitë e interesuara mund të konkurrojnë deri më datë 3 korrik 2020.

”Objekti i marrëveshjes kuadër konsiston ne hartimin e projektit për miratimin e lejeve të ndërtimit, përfshirë kostot për shërbime të rilevimeve topografike, vlerësimin e ndikimit në mjedis dhe të shërbimeve gjeologjike që i takojnë nëntokës e punimeve në themel, për ndërtimin e njësive të banimit në ndërtesa (pallat), në zonat e shpallura për zhvillim të detyruar, në Bashkitë Durrës, Kavajë, Krujë, Kurbin, Lezhë, Shijak dhe Vorë”, thuhet në dokumentet e tenderit.

Kriteret për vlerësimin e ofertave:
Fituese do të zgjidhet oferta ekonomikisht më e favorshme, konkretisht;

Çmimi më i ulët do të vlerësohet nga 0-60 pikë por oferta të jetë me përshkrim.

Cilësia e ofertës do të vlerësohet nga 0-30 pikë, ku oferta duhet të jetë me treguesit dhe analizë cilësore në punë duke përcaktuar elementet e saj.                                                                                   

Si dhe koha e zbatimit të kontratës vlerësohet deri në 10 pikë, ku operatori ekonomik duhet të tregojë aftësinë për t’i transformuar kërkesat e specifikimeve teknike dhe kostot në plan pune konkret, me qëllim për të realizuar shërbimet sipas afatit. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

'Shih ndonjë Tajlandë... me 5 operacione brenda një jave bëhesh për Maldive! Bisedat në whats app mes mjekëve

'Shih ndonjë Tajlandë... me 5 operacione brenda një jave bëhesh për Maldive! Bisedat në whats app mes mjekëve