Hofman tek bunkeri, Bozdo: Po të
vinin bukerin e Hitlerit në Gjermani?

Hofman tek bunkeri, Bozdo: Po të<br />vinin bukerin e Hitlerit në Gjermani?
Në mes të qindra protestuesve në tubimin e opozitës ishte edhe ambasadori gjerman në Tiranë Helmut Hofman. Ai ka parë nga afër prishjen e bunkerit pranë Ministrisë së Brendshme.

Ndërkohë që ambasadori Hofman ishte tek protesta sekretari organizativ i PD Eno Bozdo me anë të një statusi në rrjetin e tij social në Facebook ngre disa pyetje ndër të cilat faktin që nëse në Gjermani Merkel do të ndertonte Bunkerin e Hitlerit çfarë do ndodhte?

Çfare do te ndodhte ne Gjermani nqs Merkel do te ndertonte Bunkerin e Hitlerit? Te gjithe gjermanet ne kembe do ta shkallmonin Bunkerin dhe qeverine bashke. Sot u dogj simboli i totalitarizmit, i krimit me te rende ne historine e shqiptareve.U dogj simboli i Hoxhes dhe gjithe krimineleve te tjere komuniste.
Ata qe e dogjen kete simbol te urryer jane qytetare te klasit te pare, me ndergjegje dhe memorje historike.

Sipas Bozdos aktet e sotme nuk janë vandale por fakti I ngritjes së Bunkerit është akti që mund të cilësohet I tillë.
 
“Prandaj kush i cileson vandale, ne u themi: Vandale jane ata qe ngriten Bunkerin dhe qe perdhosen njerezit e ketij vendi. Ata qe prishen kete simbol, jane qytetare evropiane te klasit te pare!”-shkruan Bozdo
 

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Berisha: Ligji i parashkrimit s'mund të ekzistojë për zyrtarët e lartë! Ne do marrim masat, ata që kryejnë korrupsion s'do shpëtojnë

Berisha: Ligji i parashkrimit s'mund të ekzistojë për zyrtarët e lartë! Ne do marrim masat, ata që kryejnë korrupsion s'do shpëtojnë