Humbi jetën në minierë, bashkëshortja e minatorit apel për ndihmë: Kam 3 fëmijë të vegjël! Nuk kam bukë në shtëpi

Bashkëshortja e Rexhep Rushitit, një prej minatorëve që humbi jetën në në Balgjaj në Selishtë ka folur për Report Tv. Irena Rushiti, me lot në sy kërkon ndihmë ekonomike pasi kujdeset për 3 fëmijë të vegjël.

"Unë jam nusja e Rexhep Rushitit. Kam fëmijë të vegjël. Kishte tre javë që punonte dhe nuk i ka marrë lekët. Jam jetime. Nuk kam bukë në shtëpi. Ju kërkoj ndihmë. Jam 29 vjeç. Në minierë rrinte. Në familjen tonë punonte vetëm bashkëshorti. Tani më la, nuk kam asnjë të ardhur, asgjë. Kush ka mundësi të më ndihmojë" - tha bashkëshortja.


Lajmi kryesor:

U asfiksuan nga gazi, gjenden trupat e pajetë të pronarit të minierës dhe 2 minatorëve në Dibër! Galeria pa kushte teknike! Bashkëshortja e minatorit apel për ndihmë! (Emrat)


E.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

John

Marikaj me shkollë të re pas rindërtimit, Rama i jep leksione basketbolli Spiropalit dhe Ahmetajt në palestrën e re