VIDEO/ Humbi rrugën gjatë eksplorimit në malin e Dajtit, policia i vjen në ndihmë turistit gjerman

TIRANË- Një turist gjerman kishte humbur rrugën gjatë eksplorimit të natyrës në malin e Dajtit. Policia ka rritur që ta gjejë pas disa orësh, për shkak të terrenit të vështirë dhe të thepisur.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, pas marrjes së njoftimit, menjëherë kanë organizuar punën për t'i ardhur në ndihmë turistit gjerman.

Pas disa orësh kërkimi, për shkak të terrenit të vështirë dhe të thepisur dhe të largësisë së vendit nga zona që mund të përshkohet me automjete, është bërë lokalizimi i tij, i cili ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Pet.: 10/12/2023 09:21

    Shteti duhet qe ne hyrje ne territorin Shqiprar:udhtimi ne vende te rrezikshme pa guide lokale nuk lejohet.Ne rast te kundert do te paguajne faturen e shpenzimeve.Keshtu edhe vendasit punesihen, edhe shteti rwspektohet.Pasi jemi bere shtet kartoni.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Sulmuesi i Kombëtares shënon në Europa League, Sparta e Pragës eliminon Gallatasarayn! Asist nga Qazim Laçi

Sulmuesi i Kombëtares shënon në Europa League, Sparta e Pragës eliminon Gallatasarayn! Asist nga Qazim Laçi