Pësoi infarkt kur u fut për t'u larë, ndërron jetë i riu nga Fieri (EMRI)

Foto ilustruese

VLORE- Një pushues ka ndërruar jetë pasditen e sotme në Zvërnec. Viktima është Robert Duraj 29-vjeç. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:56 në plazhin e Zvërnecit, ku i riu ka pësuar infarkt në zemër, teksa ka hyrë në ujë në ujë. Viktima është nga fshati Peshtan i Fierit, i martuar me një fëmijë.

Gazetari i Report Tv Armand Xhelili raporton se Durajt i është dhënë ndihma e parë me shpejtësi nga pushuesit e tjerë dhe ambulanca që erdhi me shpejtësi, por i riu nga Fieri nuk mundi që të mbijetonte.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes. Këtë sezon turistik në plazhet shqiptare kanë humbur disa pushues.

//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kërkohet certifikata e vaksinimit për tu futur në bare e restorante?

Komento

Komente

  • Eva: 08/08/2019 00:59

    Plazhi I zvernecit Ndonese I vogel, ben viktima cdo vit. Bashkia Vlore po I vret pushuesit me doren e vet pasi 1.nuk sinjalizon per rrezikshmerine e zones dhe 2 .nuk mundeson prezencen e rojeve bregdetare. Mjere kujt I bie!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Presidentja e KE mbërrin në shkollën në Qerek të Krujës: Ndërtimi i saj është simbol i miqësisë mes BE dhe Shqipërisë si dhe i së ardhmes