I dënuar për trafik droge në Itali, arrestohet 43-vjeçari në Tiranë

Foto ilustruese

Policia e Tiranës ka arrestuar një trafikant droge, me qëllim ekstradimin të dënuar në Itali.

Arrestimi i Fredi Rrushi 43 vjeç, banues në Tiranë u bë pasi Gjykata e Genovas, Itali, ka lëshuar urdhrin e arrestit ndërkombëtar, për veprën penale “Trafik i drogës", parashikuar nga Kodi Penal Italian.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijojnë procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Shembet masivi shkëmbor në Shkopet, bllokohet qarkullimi dhe krijohet varg automjetesh