I ‘forti’ i Shkodrës dënohet në Angli! Në Shqipëri u arrestua si bashkëpunëtor në vrasjen e Hekuran Billës (EMRI)

I ‘forti’ i Shkodrës dënohet në Angli! Në Shqipëri u arrestua si bashkëpunëtor në vrasjen e Hekuran Billës (EMRI)

Gjekson Pusi

Një emër i njohur i botës së krimit në Shkodër me probleme të mëparshme me drejtësinë shqiptare është arrestuar dhe dënuar nga një gjykatë angleze.

Gjekson Pusi 34-vjeç, u arrestua pas një urdhër kontrolli në maj në Laindon dhe është dënuar me 6 vite burg.

Gjatë aksionit për arrestimin e tij, policia gjeti një pistoletë ‘Glock’ me fishek  gati për qitje. Më shumë se 6000 paund u gjetën nga një qen policie, të cilat ishin fsheur në xhepin e një palltoje.

Po ashtu në kuzhinë iu gjet kokainë, peshorë si dhe 3 celularë. Ndërsa një thes plastik i zi që përdoret për hedhjen e plehrave iu gjet plot me kanabis.

Policia angleze arriti të zbulonte që një ambient tjetër i shtëpisë përdorej për kultivim kanabisi.

E shkuara kriminale e Gjekson Pusit në Shqipëri
Gjekson Pusi është arrestuar në Shqipëri si bashkëpunëtor në ekzekutimin e Hekuran Bullës, tek Komuna e Parisit në qeshor të vitit 2020. Sipas policisë Gjekson Pusi ka qenë shoferi i Viktor Markut, i cili dyshohej si autori kryesor që qëlloi me breshëri automatiku me silenciator ndaj Billës, teksa kalonte pranë një qendre tregtare tek Komuna e Parisit .

Gjekson Pusi është arrestuar në tetor 2019 duke qarkulluar me armë zjarri tip me vete, ndërsa ishte dënuar më parë me 8 vite burg për vjedhje me armë.

M.Q./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ligji: 09/10/2022 21:30

  Konfiskojini cdogje qe ka ne shqiperi sipas ligjit antimafia. Andej nuk i investijne dot dhe i mbajne te fshehura derisa jua gjejne dhe jua marrin. Vetem keshtu luftohet krimi dhe e shikojme trimerine e ketyre pa para pastaj.

  Përgjigju
 • Iktibar: 09/10/2022 21:01

  Mbiemrin pussy dhe gango?Dicka nuk shkon ketu!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Beteja në PD për anëtarët e KZAZ, cilën listë duhet të regjistrojë KQZ?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ Merr flakë makina e parkuar në një qendër tregtare të rruga e Elbasanit (VIDEO)

Tiranë/ Merr flakë makina e parkuar në një qendër tregtare të rruga e Elbasanit (VIDEO)